Historia firmy Esquire sięga 1951 roku, kiedy to Johann Philipp Rupp założył warsztat produkujący galanterię skórzaną. Nazwa „Esquire”, która oznacza dobrze urodzonego wiejskiego gentlemana, w 1960 roku stała się nazwą marki, a litera „E” w koronie stała się synonimem wysokiej klasy artykułów skórzanych w nowoczesnym stylu.

Dziś Esquire oznacza produkty najlepszej jakości, rozwijane z przywiązaniem największej uwagi do detali i funkcjonalności. Dlatego stają się one nieodłącznym i niezawodnym towarzyszem każdego użytkownika.

Produkty marki Esquire cechuje osobliwe podejście do kwestii przechowywania kart, mocno zorientowane na bezpieczeństwo oraz dyskrecję. Tę pierwszą jakość uzyskują dzięki zastosowaniu opatentowanego systemu Cardsafe. Dyskrecję natomiast dają przegrody na karty znajdujące się w części na banknoty.

Hasłem przewodnim marki Esquire jest tworzyć wysokiej klasy funkcjonalną drobną galanterię skórzaną, produkty biznesowe oraz paski zgodnie z tradycyjnymi standardami jakości, i oferować te produkty w dobrej cenie.

Firma Nova Spółka z o.o. jest wyłącznym dystrybutorem produktów tej marki na rynku polskim.

Kolekcje