Mając w ofercie cenne artykuły upominkowe, staramy się nie zapominać o wszystkich cennych inicjatywach lokalnych i ogólnopolskich, które mają na celu dawanie radości i uhonorowanie wybitnych osiągnięć. Jesteśmy tam, gdzie dzieją się rzeczy dobre i wartościowe, by dać im godne wsparcie.

Grand Press dla Dziennikarza Roku
– od 2007 roku jesteśmy nieprzerwanie fundatorem nagród w konkursie


 

Literacka nagroda Europy Środkowej
– jesteśmy jednym z fundatorów nagród dla laureatów – pióra wieczne

Wrocławska nagroda poetycka
– wspieramy to lokalne wydarzenia kulturalne fundując pulę nagród dla laureatów

– w 2008 roku przystąpiliśmy do Klubu, działającego przy Fundacji Marka Kamińskiego, aby pomagać w rehabilitacji osób niepełnosprawnych lub cierpiących na choroby wymagające rehabilitacji

 Nagroda „Pióro Fredry” dla Książki Roku

– po raz kolejny wspieramy to wydarzenia kulturalne fundując jedne z nagród dla laureatów

23 stycznia 2016 roku odbył się VII Bal Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.Tradycją balów są aukcje dzieł sztuki, dochód z nich jest przeznaczany dla osób chorych – potrzebujących wsparcia dla rehabilitacji czy leczenia.
W tym roku celem aukcji była pomoc dla małych pacjentów Przylądka Nadziei – podopiecznych prof. Alicji Chybickiej.

Firma Nova ufundowała Pióro Polskie.

Literacka nagroda Europy Środkowej
– po raz kolejny wspieramy to wydarzenia kulturalne fundując jedne z nagród dla laureatów – Pióra Polskie Ambasador

Konkurs na Najlepszą Książkę Roku „Pióro Fredry” stał się prestiżowym wyróżnieniem i wpisał się na stałe w kalendarz nagród przyznawanych w całej Polsce. Wspieramy tą inicjatywę, fundując nagrody – pióra wieczne.

Wrocławska nagroda poetycka
– po raz kolejny wspieramy to wydarzenia kulturalne fundując jedne z nagród dla laureatów.

Literacka nagroda Europy Środkowej
– po raz kolejny wspieramy to wydarzenia kulturalne fundując jedne z nagród dla laureatów – Pióra Kamienie Polskie Bursztyn

Ufundowaliśmy nagrody na turniej „Rakiety w górę! Gramy dla Oli.” wspierając tą bardzo ważną inicjatywę zorganizowaną przez Matchpoint Wrocław.

14 października 2018 r. ponad osiemset osób pisało w Katowicach narodową klasówkę. Autorem tegorocznego tekstu jest prof. Andrzej Markowski. Pomysłodawczynią Ogólnopolskiego Dyktanda była śp. Krystyna Bochenek, dziennikarka Radia Katowice, Senator RP i Wicemarszałek Senatu RP VII kadencji, która zginęła w katastrofie samolotu prezydenckiego w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 roku.

Marka „Pióra Polskie” była oficjalnym partnerem Dyktanda 2018

Wrocławska nagroda poetycka
Po raz kolejny wspieraliśmy to wydarzenia kulturalne fundując pióra wieczne z kolekcji Ambasador® dla laureatów.

W sobotę 19 października we Wrocławiu już po raz czternasty wręczono Literacką Nagrodę Europy Środkowej Angelus, najważniejsze wyróżnienie przyznawane pisarzom z Europy Środkowej, których proza została wydana po polsku. Po raz kolejny wspieraliśmy to wydarzenie fundując pióra wieczne dla laureatów.

W tym roku nagrodę literacką Angelus otrzymał słoweński pisarz Goran Vojnović, autor książki “Moja Jugosławia”, a laureatami poetyckiego wyróżnienia Silesius zostali Konrad Góra i Jakub Pszoniak. Po raz pierwszy w historii nagrody wręczono podczas jednej gali i bez udziału publiczności.

Wspieraliśmy oba wydarzenia fundując pióra wieczne dla laureatów.