Pióra wieczne to bardzo wytworne i wartościowe prezenty. Świadczą o klasie darczyńcy oraz o charakterze obdarowanego. Dlatego właśnie pióra często wybierane są na prezenty oraz jako upominki biznesowe. Ważne jednak, aby podarunek był odpowiednio dopasowany do jego przyszłego właściciela.

Dobór pióra wiecznego to bardzo ważna sprawa, powinno być ono spersonalizowane i dzięki temu wyjątkowe. Pióra wieczne towarzyszą nam przez lata, uzupełniają nasz styl jako dodatkowe gustowne elementy, dużo mówią o naszym charakterze. Jeżeli nie znamy się na piórach, możemy skorzystać z pomocy ludzi, którzy są specjalnie szkoleni, aby umieć dobrać właściwe pióro do konkretnej osoby. Ważna w takiej pracy jest dogłębna znajomość historii poszczególnych firm i rozwoju ich produktów, bo dzięki temu można znaleźć odpowiednie pióro wieczne.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze prezentu dla ważnych klientów

Marka
Pióro wieczne to wartościowy i prestiżowy prezent, dlatego powinien być też odpowiedniej marki. Najlepiej inwestować w produkty firm z długoletnimi tradycjami, które wyrobem piór zajmują się od dawna, niektóre nawet od XIX wieku (np. Pelikan, Parker, Waterman). Inne szanowane marki to np. Stipula, Waldmann, Scrikss czy Pierre Cardin. Takie pióro jest synonimem klasy, będzie świadczyło na korzyść darczyńcy i obdarowanego.

Wzornictwo
Pióra wieczne są jak dzieła sztuki – każde jest indywidualne, oryginalne, piękne. Współcześnie możemy wybierać wśród piór ze zdobnymi korpusami, tradycyjnymi lub całkiem nowoczesnymi. Bartłomiej Wawrzyńczak, współtwórca marki Nova, zajmującej się profesjonalnym doradztwem i dystrybucją piór wiecznych, radzi: Ze wzornictwem pióra jest tak, że im ono bardziej oryginalne, strojne (o ile oczywiście taki jest gust obdarowywanego), tym bardziej intymnym staje się prezentem. Pióro powinno być jak najbardziej spersonalizowane. Nawet jeśli mówimy o prezencie biznesowym, personalizacja kilkudziesięciu lub kilkuset sztuk jest całkowicie możliwa.

Budowa
Bardzo ważny jest wybór stalówki i grubości kreski, którą chcemy, aby stawiała. Dla biznesowego klienta można postawić na średnią grubość i klasyczny granatowy tusz. Stalówka może być wykonana ze złota lub stali szlachetnej, dobrym rozwiązaniem są też stalówki ze stali pokryte cienką warstwą złota dla ochrony. Wybierzemy też sposób napełniania pióra. Najpopularniejsze są w ostatnim czasie naboje lub konwertery, których napełnienie jest proste i szybkie.

Budżet
Bez względu na to, jaki budżet zamierzamy przeznaczyć na biznesowe prezenty, inwestując w znaną, solidną markę piór wiecznych, mamy pewność, że będzie to trafiony i niezwykle elegancki prezent.

Artykuł ukazał się na stronie internetowej Pulsbiznesu.pl pod adresem: Jak dobrać pióro wieczne do obdarowanego? 

Wieczne pióra cieszą się niezrównaną popularnością wśród liderów politycznych i biznesowych. To dlatego, że pisanie piórem jest kunsztowne i eleganckie. Pióro wieczne dużo mówi o właścicielu i jego klasie.

Ekskluzywne pióra wieczne są nierozłącznymi towarzyszami podczas spotkań biznesowych. Nadają klasy piszącemu i dużo mówią o jego guście. Poza tym piszący piórem wiecznym daje swoim towarzyszom wyraźny znak, że jest solidnym człowiekiem przywiązanym do jakości i tradycji.

Pióro wieczne – prestiżowy prezent marketingowy
Wybór prezentów biznesowych nie może być przypadkowy. To ważne, jakie wrażenie zrobimy i czego dowie się o nas obdarowany. Jeżeli pragniemy podarować coś swoim biznesowym partnerom, pióro wieczne będzie najlepszym prezentem. Bez względu na okoliczności stanowi ono wartościowy, klasyczny i elegancki podarunek. Bardzo ważne jest też to, że taki prezent wskazuje na wyśmienity smak obdarowującego. Pióro to nie tylko praktyczny przyrząd piśmienniczy. To przedmiot, który stanie się bliski swojemu właścicielowi, nabierze jego charakteru.

Ważny jest wybór
Gdy wybieramy pióro wieczne na prezent, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim, czy pióro będzie dla kobiety czy mężczyzny. Bartłomiej Wawrzyńczak, współtwórca marki Nova specjalizującej się w dystrybucji ekskluzywnych przyborów piśmienniczych z całego świata, radzi: Kobiety wolą lżejsze pióra, częściej decydują się też albo na nowoczesny, minimalistyczny styl, albo odwrotnie – bogato zdobione korpusy. Mężczyźni natomiast wolą cięższe pióra o klasycznym designie, wybierają też więcej piór ze złotymi stalówkami, co doskonale wyraża ich ekskluzywny styl. Jeżeli jesteśmy pewni co do wyboru, możemy na niektórych modelach piór wygrawerować np. inicjały lub imię obdarowywanego. Istnieje również możliwość wygrawerowania np. sentencji lub krótkich życzeń na opakowaniu, co czyni prezent bardziej wyjątkowym.

Na co zwrócić uwagę, aby wybrać wyjątkowe pióro?
Jeżeli nie znamy się na piórach, nie wiemy, na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać trafnie, najlepiej poprosić o pomoc specjalistów od prestiżowych przyborów piśmienniczych. Jeżeli nie znamy się na piórach, nie wiemy, na co powinniśmy zwrócić uwagę, aby wybrać trafnie, najlepiej poprosić o pomoc specjalistów od prestiżowych przyborów piśmienniczych. Bartłomiej Wawrzyńczak zawarł w swojej pracy ideę mówiącą, że pióro wieczne to coś więcej niż jedynie przyrząd piśmienniczy: Pióra wieczne są jak elegancka i wartościowa biżuteria – jesteśmy do niej przywiązani, bo wyraża nasz styl i pokazuje klasę. Dlatego ważne jest, aby pióro było idealnie dopasowane do swojego właściciela. Aby to się udało, potrzebna jest dogłębna wiedza dotycząca wiecznych piór, historii każdej marki, tradycji. Misją doradców jest dopasowanie ekskluzywnego przedmiotu do jego nowego właściciela, pomoc w odkrywaniu na nowo smaków życia i czerpaniu radości z wyjątkowych chwil, aby dobrze dobrany i spersonalizowany prezent dał gwarancję zadowolenia.

Każde pióro jest wyjątkowe
Prestiżowe marki piór dbają o to, aby każdy detal budowy pióra był dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Gdy zdecydujemy się na kupno, dobrze skorzystać z możliwości osobistego wypróbowania pióra. Nie tylko po to, by sprawdzić, jak będzie leżało w ręku. Ważne jest także to, jak będzie pisało. Jeżeli nie jesteśmy zdecydowani na stalówkę, warto wypróbować kilka różnych, aby przekonać się, jaka grubość linii nam odpowiada oraz czy stalówka ma być cienka, czy gruba. Ważne są również sposób napełniania oraz kwota, którą zamierzamy przeznaczyć na pióro. Jeżeli chcemy je nabyć dla siebie, warto ten czynnik pozostawić na koniec. Jeżeli nie stać nas na pióro, którego pragniemy, lepiej poczekać i kupić je w innym momencie. Skoro pióro ma być wyrazem naszego gustu, warto kupić dokładnie to, które nam odpowiada.

Artykuł ukazał się na stronie internetowej Newsweek.pl pod adresem: Pióro wieczne – atrybut solidności i elegancji

Eleganckie dodatki do stroju biznesowego to nie tylko dobrze dobrany komplet kolczyków czy naszyjnik. Gustowne pióro wieczne lub markowy długopis dopełniają wysmakowany wizerunek nowoczesnej kobiety.

Podczas spotkań biznesowych każdego dnia podpisujemy wiele dokumentów. W interesach ważne jest, aby nasz wizerunek był spójny. Dlatego to, czym podpisujemy się pod umowami, jest ważnym czynnikiem. Stylowe pióro nie tylko podkreśli nasz dobry smak, lecz także zwróci uwagę partnerów biznesowych na przywiązanie do tradycji. Pióra wieczne uchodzą bowiem za szlachetniejsze niż długopis, dlatego właśnie są wybierane przez polityków. Pióra wieczne stają się również wspaniałym prezentem biznesowym – mówią dużo zarówno o darczyńcy, jak i obdarowanym. Warto przed zakupem zgłosić się do ekspertów, którzy pomogą dobrać odpowiedni model i markę pióra. Wieloletnia wiedza pracowników będzie przydatna, aby pióro spełniało nasze oczekiwania i było idealnie dopasowane do potrzeb.

Kobieta z piórem
Kobiety dbające o dodatki wiedzą, że to właśnie one świadczą o naszej klasie. Dlatego wybór oprawek okularów, biżuterii czy pióra nie może być przypadkowy. Solidne pióro wieczne będzie świadczyło o naszym guście. Kobieta podpisująca się piórem, które najczęściej kojarzone jest jako męski atrybut, tworzy swój wizerunek osoby solidnej, silnej, odważnej i z klasą.

Jak poznać, że pióro jest markowe
Pióro powinno mieć nierdzewną stalówkę i elegancki korpus. Solidne marki specjalizujące się w produkcji piór wiecznych mają długie tradycje. Często są to firmy prosperujące od XIX wieku (np. Waterman), początków XX wieku, jak np. Waldmann, którego pióra wykonane są ze srebra próby 925, czy końca XX wieku, jak Stipula, która według założyciela marki posiada dwie napędzające się dusze – dziadka i wnuka. Przez lata twórcy piór udoskonalali swoje produkty, aby wygodnie się nimi pisało i aby nie wylewały atramentu. Poza tym bardzo ważną kwestią jest wykonanie korpusu, dzięki któremu niektóre z piór stają się małymi dziełami sztuki. Współcześnie w wyższych sferach bardzo popularne jest kolekcjonowanie kunsztownych piór wiecznych. Nie jest trudno poznać solidne pióro, ponieważ od razu przyciąga wzrok.

Jak wybrać pióro dla siebie?

Budżet
Dużo zależy od budżetu, jaki zamierzamy przeznaczyć na zakup pióra. Niektóre ekskluzywne egzemplarze kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Jednak jeżeli marzymy o konkretnym egzemplarzu wiecznego pióra, a w danej chwili nie stać nas na nie, lepiej poczekać i oszczędzić środki na zakup. Kupno pióra wiecznego jest inwestycją na lata, tym różni się ono od długopisu. To naprawdę wartościowa rzecz. Do piór jesteśmy przywiązani, stają się one częścią naszej garderoby, dlatego nie warto kupować tańszego pióra, jeśli to nie ono jest naszym celem. Jak mówi Bartłomiej Wawrzyńczak, współzałożyciel marki Nova zajmującej się dystrybucją piór znanych marek z całego świata: To nie cena stanowi o wyjątkowości wiecznego pióra, tylko idealne dopasowanie do właściciela.

Pióro wieczne Stipula Davinci
Jeżeli więc pragniemy kupić tańsze pióro, możemy być pewni, że inwestując w porządną markę z tradycjami i dopasowując je do naszych potrzeb, dokonamy udanej inwestycji. Ceny piór zależą od wielu rzeczy: budowy i materiału korpusu, sposobu napełniania, ale przede wszystkim od stalówki. To ona jest najważniejszym elementem – sercem pióra. Jeżeli nie zależy nam na stalówce wykonanej ze złota i kunsztownym wykonaniu korpusu, możemy wybrać stalowe pióro – eleganckie, nowoczesne i tańsze.

Nowoczesność czy vintage
Przy wyborze pióra wiecznego powinniśmy również zwrócić uwagę na to, jakie mamy upodobania. Jeżeli mamy romantyczne usposobienie, wybierzemy pióro ze zdobionym korpusem lub używane, z historią. Jeśli jednak podążamy za nowoczesnością, a pióro ma być eleganckim wykończeniem naszego współczesnego stylu, postawmy na minimalistyczny design.

Sposób napełniania
To kolejny ważny aspekt, na który powinnyśmy zwrócić uwagę podczas zakupu. Współcześnie pióra wieczne napełniane są za pomocą nabojów, konwertera lub z korpusem, który służy jednocześnie za zbiorniczek. To, jakie rozwiązanie wybierzemy, zależy od naszych upodobań i wygody. Pamiętajmy jednak, że w przypadku wybrania pióra z nabojami należy kupować naboje tylko marki, której jest nasze pióro, bo w przeciwnym wypadku nie będą one pasować.

Artykuł ukazał się na stronie internetowej Businesswomanlife.pl pod adresem: Pióro wieczne – doskonały element kobiecej biżuterii

Prezenty dla klientów powinny być przemyślane. Obdarowując naszego biznesowego partnera, dbamy również o swój wizerunek i realizację celów marketingowych. Pióra wieczne są idealnym prezentem z klasą, jednak wybór najlepiej dopasowanego nie jest sprawą prostą. Warto korzystać z pomocy ekspertów, którzy dobiorą pióro do indywidualnych potrzeb.

Ekskluzywne przybory piśmiennicze od wieków cieszyły się popularnością jako prezenty w wyższych sferach. Do dziś pióro wieczne kojarzone jest z kunsztem i elegancją.

Dlatego właśnie czołowi politycy, dyplomaci czy prezesi wybierają pióra wieczne do składania swoich podpisów na dokumentach. Dodają im one siły, odwagi, świadczą o solidności, ale także są oznakami klasy i dobrego gustu.

Personalizacja prezentu biznesowego
Wybór pióra wiecznego nie jest prosty. Pióra tym różnią się od długopisów, że są kupowane na lata – to spersonalizowane prestiżowe narzędzie pisarskie, a nie zwykły pisak. Właściciele do swoich piór są przywiązani. Traktowane są one jak element biżuterii męskiej i damskiej, wykończenie wytwornego stylu. Dlatego ważne jest odpowiednie dobranie pióra do jego właściciela.

Wybierz pióro z pomocą eksperta
Jeżeli jesteśmy w temacie piór laikami, lepiej zdać się na pomoc specjalistów zajmujących się ekskluzywnymi przyborami piśmienniczymi od lat. Rolę, jaką pełnią tacy fachowcy, można by porównać do kupców z XIX wieku. Specjaliści znają historię i wyroby, również te najlepszych światowych marek piśmienniczych, co daje im możliwość dopasowania pióra wiecznego do preferencji technicznych klienta, ale i osobowości osoby obdarowywanej.

Czynników mających wpływ na rodzaj pióra wiecznego jest wiele, m.in. są to:

Design
Wzornictwo jest bardzo ważne i wybór zależy od gustu obdarowywanego. Bartłomiej Wawrzyńczak, entuzjasta historii piśmiennictwa i jej wyrobów, radzi: Jeżeli wybieramy pióro wieczne dla klienta, weźmy pod uwagę jego płeć oraz upodobania. Wystarczy spojrzeć na styl ubierania, biżuterię, dodatki, jak np. oprawki okularów, by wiedzieć, czy nowoczesny minimalizm będzie najlepszym rozwiązaniem czy wręcz odwrotnie – np. lepiej postawić na bogate zdobienia i grawerunek.

Stalówka
To serce wiecznego pióra, najważniejszy element budowy i to właśnie z nią będziemy współpracować przez lata. Dlatego powinna być solidna i trwała. Obecnie stalówki piór dzielą się na te wyrabiane z 14. karatowego złota lub ze stali szlachetnej. Te pierwsze są dużo bardziej wytrzymałe, jednak często można spotkać też stalówki wykonane ze stali i pokryte cienką warstwą złota dla ochrony stalówki przed czynnikami z zewnątrz.

Grubość linii
To, jaką grubość kreski pragniemy osiągnąć, również ma wpływ na wybór stalówki. Na rynku dostępne są stalówki cienkie jak igła, ale także grube i masywne, pozostawiające grubą mokrą kreskę. Wybór zależy od upodobań klienta i celu, do którego będzie używał pióra – jedynie do prezesowskich podpisów czy np. do codziennych notatek.

Sposób napełniania pióra
Można wybrać aż trzy możliwości – wymienialne naboje, konwerter i korpus służący za pojemniczek.

Cena
To oczywiście jeden z ważniejszych, lecz nie najważniejszy czynnik. Porządne i solidne pióro wieczne można zakupić, dysponując różnym budżetem – zarówno niewielkim, jak i bardzo dużym. Najważniejsze jest jednak, aby inwestować w markę z długoletnimi tradycjami, dzięki temu będziemy mieć pewność, że poszczególne elementy budowy pióra są najlepszej jakości, a pióro będzie służyć przez lata.

Artykuł ukazał się na stronie internetowej Forbes.pl pod adresem: Jak dobrać prestiżowy prezent dla biznesowego klienta?

W biznesie nie ma miejsca na błędne decyzje. Zasada ta dotyczy w jednakowym stopniu wszystkich aspektów firmowych. Nieważne czy chodzi o strategię rozwoju firmy czy prezenty dla kluczowych klientów, chcąc odnosić sukcesy musimy trafiać w sedno.

Ludzie odnoszący sukcesy w biznesie najlepiej wiedzą, jak długo trzeba budować pozycję na rynku oraz relacje z kluczowymi partnerami. Dobre stosunki z klientami są niewątpliwie czymś, o co warto dbać. To dlatego w również w biznesie przyjął się zwyczaj obdarowywania osób szczególnie ważnych i cieszących się sporym uznaniem. Nie jest to bynajmniej nowy trend, gdyż już przed wiekami podczas oficjalnych wizyt władcy i królowie obdarowywali się różnymi rzeczami na znak łączącej ich przyjaźni.

Nie jest to powszechnie znany fakt ale tradycja obdarowywania się jest równie stara, co europejska cywilizacja. Jej początki sięgają starożytnego Rzymu i świąt nazywanymi saturnaliami, podczas których dzieci otrzymywały drobne upominki, głównie w postaci słodyczy. Mimo, że na przestrzeni wieków świat zmienił się diametralnie i ewoluowały okoliczności dawania świątecznych prezentów, jedno pozostało bez zmian – prezenty sprawiają radość. Tak było, jest i będzie niezależnie od biegu historii i lat.

Nie inaczej jest w kwestii prezentów biznesowych, które ponadto służą okazywaniu szacunku i wdzięczności za owocną współpracę. Dodatkowym celem prezentów biznesowych jest podkreślenie klasy i dobrego gustu adresata prezentu, z tego też względu ofiarowany przedmiot musi być czymś nietuzinkowym. Dlatego niesłychanie ważny jest trafny wybór darowanego upominku. Nikt przecież nie lubi znajdować się w tej niezręcznej sytuacji, kiedy otrzymuje zupełnie nietrafiony prezent i próbuje robić „dobrą minę do złej gry”. Niezależnie od tego jaki przedmiot wybierzemy, postawmy na trwałość. Tak samo jak w biznesie, również tutaj jest ona bardzo ważna, ponieważ rzecz zawsze kojarzy się nam z tą osobą, od której ją dostaliśmy. Dlatego przynajmniej tak długo jak prezent będzie służył jego posiadaczowi, będzie on pozytywnie wspominał współpracę z naszą firmą. Jeżeli prezent będzie trafiony to możemy być w 100% pewni, że nawet po latach zostanie on w pamięci adresata budząc same pozytywne skojarzenia.
Dopasowując prezent do konkretnej osoby, pokazujemy również znajomość jej gustu i stylu, co z pewnością zostanie docenione. Jak zatem wybrać idealny prezent biznesowy? Wybierając to co najlepsze, czyli np. pióro, długopis lub portfel światowej klasy marek. Wybranie jednego z tych przedmiotów lub zestawu jest wyborem bezpiecznym. Dzieje się tak z jednego prostego powodu – każdy z nas potrzebuje portfela lub przyrządu do pisania. Ponadto każda z tych rzeczy w jakimś stopniu przykuwa wzrok i jeżeli jest renomowanej marki, pomaga w kreowaniu prestiżowego wizerunku posiadacza. Jeżeli decyzja zapadła i potrzebny jest uznany dystrybutor artykułów tego typu, z odsieczą przyjdzie nam ekspert w dziedzinie ekskluzywnych i prestiżowych prezentów – firma Nova. W jej asortymencie znajdziemy szeroki wybór akcesoriów z najwyższej półki, które zadowolą nawet najbardziej wymagających klientów. Pióra, długopisy i galanteria skórzana to nie wszystko, co mogą nam zaoferować pasjonaci z tej dolnośląskiej firmy. Każdy zamówiony przedmiot może zostać spersonalizowany dla osoby, którą planujemy nim obdarować. Mówiąc o personalizacji mamy na myśli całą gamę usług zawierającą m.in. dobór koloru prezentu – może być to ulubiona barwa adresata prezentu – czy znakowanie z nadrukami, grawerami, tłoczeniami i naklejkami 3D na czele. O tym, że mamy do czynienia z profesjonalistami z krwi i kości przekonuje w jednej ze swych wypowiedzi współtwórca firmy Nova, Bartłomiej Wawrzyńczak: „Tak naprawdę to, czym się zajmujemy ma wiele wspólnego z radością, niespodzianką, prezentami i chwilami, w których chcemy kogoś docenić lub sami jesteśmy doceniani. Te momenty są zawsze wyjątkowe i radosne, dlatego można powiedzieć, że pracujemy w najprzyjemniejszej branży na świecie, która daje możliwość przeżycia takich chwil”. Jak w każdym aspekcie biznesu, również w dziedzinie prezentów lepiej współpracować z profesjonalistami. To, w połączeniu z naszym zaangażowaniem, jest jednym z kroków w drodze do sukcesu.

Artykuł ukazał się na stronie internetowej nowoczesnafirma.pl pod adresem: Prezent biznesowy – co wybrać?